×

Slachthuis Vion Apeldoorn per direct dicht

Wednesday May 27, 2020
Back to overview
Share this article
Het slachthuis van Vion in Apeldoorn is per direct gesloten. Reden voor de sluiting is het gegeven dat personeel van de slachterij met achttien kleine busjes zou zijn vervoerd. Dat is tegen de regels die de vleessector gisteravond heeft afgesproken met het Ministerie van Landbouw.


Hulpdiensten, waaronder politie en handhavers, rukten woensdag massaal uit om het terrein van het slachthuis af te sluiten. Er mag niemand in of uit. Ton Heerts van de veiligheidregio meldt tegenover NU.nl dat er 'vertrouwen was dat Vion zich aan alle afspraken zou houden'. "Ik heb toen ook aangegeven dat het vertrouwen duurt zolang Vion zich aan de afspraken houdt. Dat is op dit moment niet het geval."
Eerder deze week dreigde minister Carola Schouten al slachthuizen per direct te sluiten als de veiligheid van het personeel of de controleurs van de NVWA niet langer gegarandeerd kon worden. Aanleiding daarvoor was de besmetting van tientallen medewerkers van Vion Groenlo met corona.